Zamiłowanie do doskonałości napędza nas do działania!

17.03.2017

1500x1000-1489586751-4sr-nowe slidery ramion i kolan -2017-a-james-ellison-bsb

W 2007 roku podczas narodzin marki 4SR – For Street Racing rozważaliśmy w jakim kierunku pójść i co zrobić. Idea była krystalicznie czysta. Chęć tworzenia, to była prosta odpowiedź…

Chcieliśmy tworzyć coś nowego, lepszego, mądrzejszego i właśnie dlatego jako pierwsi opatentowaliśmy nasz produkt, który zwiększył bezpieczeństwo wszystkich motocyklistów. Jak to się stało? Zastanawialiśmy się dlaczego w motocyklowych jeansach ochraniacze są luźno przymocowane do nogawki i przesuwają się jak chcą oraz jak temu zaradzić. Chcieliśmy zaprezentować naprawdę funkcjonalny produkt i jako 4SR wymyśliliśmy proste, mądre i bardzo funkcjonalne rozwiązanie. Chodzi o elastyczną nogawkę, która trzyma ochraniacz kolana i piszczela i jest niezależna od materiału jeans. Ochraniacz stale przylega do nogi i jest we właściwym miejscu jak w kombinezonach motocyklowych, a przy tym można korzystać z wygody kevlarowych jeansów.

Do dzisiejszego dnia jesteśmy dla urzędu patentowego jedyni w Czechach, którzy w naszej dziedzinie coś nowego wymyślili i to nas napędza do działania.

Również przy tworzeniu nowej kolekcji 2017 chcieliśmy wprowadzić coś nowego, niepowtarzalnego i wyjątkowego co zwiększy bezpieczeństwo naszych produktów.

Dlatego nowe „slidery” z tworzywa na ramiona i kolana usilnie projektowaliśmy i testowaliśmy od wiosny 2015 roku. Już na samym początku priorytetem była maksymalna funkcjonalność produtku.

Na początku wybieraliśmy materiał. Z technicznego punktu widzenia pod uwagę mogliśmy brać trzy materiały: stal, carbon i elastyczne tworzywo sztuczne. Po próbach ze stalowymi elementami, które nie są elastyczne a energię kinetyczną jedynie przekazują dalej do wyboru pozostał carbon lub elastyczne tworzywo. Po pierwszych testach kiedy carbon pomimo częściowego pochłaniania energii kinetycznej nie nadawał się do dalszego użytku wybór był jednoznaczny. Dlaczego elastyczne tworzywo? Pochłania energię kinetyczną i powraca do pierwotnego kształtu.


  

Dla produktów motocyklowych wielką rolę odgrywa zawsze ergonomia i ta jest wyznacznikiem dla naszych nowych sliderów ramion i kolan. Po pierwszych dziesięciu wzorach otrzymaliśmy finalny kształt i zastosowaliśmy go w kombinezonie do testów w zawodach British Superbikes. Reakcje zawodnika były pozytywne a testy bardziej niż udane więc te nowe elementy stosujemy już w kolekcji 2017.

 

Pozostało tylko przygotować ochraniacze, które będą pod tymi sliderami dobrze ułożone.

Twarde ochraniacze z tworzywa wyłożone piankową warstwą są już od dawna pase i nie spełniają nowych norm certyfikacji. Dlatego współpracujemy z wieloma top europejskimi producentami ochraniaczy dla motocyklowego sportu i mieliśmy wybór z pośród wielu  nowości. Ostatecznie u tych kombinezonów do celów sportowych wybór padł na visco elastyczne ochraniacze od marki Betac, które współczesne normy EN 1621-1:2012  spełniają również przy dodatkowych testach podczas zwiększonych temperatur T+, co my motocykliści w letnich dniach potrzebujemy. 

Nowe slidery i ochraniacze nie są rewolucją ale chodzi o dobrze przemyślaną ewolucję. Kombinezony konsekwentnie ulepszamy już od 10-ciu lat i staramy się prezentować naszym klientom coraz bardziej doskonałe produkty.  A dlaczego to wszystko robimy?


Dlatego, że doskonałość nas kusi a zadowolenie naszych klientów daje nam radość.
#4SR jest stale online

      

 
 

Nowości

04.10.2019 - Aż do 30.11.2019 możesz skorzystać z rabatu 4SR na każdą produkcję niestandardową! Spełnij swoje marzenie i ciesz się kombinezonem wyścigowym,... więcej »

04.10.2019 - Szukasz kombinezonu wyścigowego najwyższej klasy, którego możesz używać z poduszką powietrzną lub bez niej? więcej »

30.09.2019 - Styl retro w nowym, świeżym designie. Kultowa kurtka Angel Wings ze skrzydłami anioła powraca do naszej kolekcji! więcej »

Więcej nowości