4SR Kombinezony Dlaczego

Dlaczego 4SR

Zawsze na pierwszym miejscu funkcjonalność produktu, a nie cena czy design

W 4SR produkujemy funkcjonalne i bezpieczne produkty. Cena lub wygląd są ważnymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji o zakupie przez klienta, oczywiście wiemy, ale przede wszystkim myślimy o funkcjonalności produktu. W naszym asortymencie nigdy nie znajdziesz tylko modnych wzorów, każdy szczegół ma swoją przyczynę.

 

Rozwój i doświadczenie środowiska wyścigowego

Gdzie należy wypróbować nowe ochraniacze, rękawiczki lub nowy kombinezon w prawdziwych warunkach?
Oczywiście w warunkach wyścigowych. I dlatego ściśle współpracujemy z doświadczonymi kierowcami wyścigowymi nad rozwojem. 4SR ma tylko jedną linię jednoczęściowego i dwuczęściowego kombinezonu, nad którym pracujemy już ponad 13 lat! Ten krój został udowodniony przez liczne wypadki profesjonalnych kierowców Moto GP, WSBK lub BSB, a także przez wielu z was, zwykłych motocyklistów.


 

Współpraca z wiodącymi producentami ochraniaczy

Produkty 4SR muszą zawsze spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa. Dlatego nie tworzymy własnych ochraniaczy, ale zawsze korzystamy z najlepszych w tym segmencie, od wyspecjalizowanych producentów.
Czasy twardych ochraniaczy z tworzywa, pokrytych warstwą pianki, już dawno minęły, nie spełniają nowych certyfikatów i były używane w latach 90. Kombinezon 4SR jest wyposażony w 18 ergonomicznie rozmieszczonych ochraniaczy, jest to najwyższa liczba ochraniaczy w masowo produkowanym kombinezonie.
Do stosowania w kombinezonach 4SR zostały wybrane elastyczne ochraniacze Betac, które spełniają obecną normę EN 1621-1: 2012, nawet w dodatkowych testach w podwyższonych temperaturach T +, których my, motocykliści, potrzebujemy w miesiącach letnich.
Wszystkie jeansy kevlarowe 4SR są wyposażone we włoskie ochraniacze Safe Tech, które obejmują nie tylko kolano, ale także goleń. Oczywiście mają najwyższy certyfikat LEVEL 2 T + i ergonomiczny ochraniacz kształtu 3D.

 

Kombinezon chroni jeźdźca, a nie certyfikat

Klient, który chce dobrej jakości odzieży motocyklowej, powinien mieć świadomość, że dany produkt, a nie certyfikacja, dba o jego bezpieczeństwo. Certyfikat CE EN 1621-1 ma wystarczająco niskie standardy, które może  spełnić nawet produkty o niższej jakości. Produkty 4SR znacznie przekraczają limity określone przez ten standard.
 

Te same produkty dla klientów, co dla kierowców zawodowych

Nie ma znaczenia, czy jesteś kierowcą wyścigowym, czy kierowcą Mistrzostw Świata. Jesteś dla nas równie ważny w 4SR. Produkty 4SR dla klientów są wykonane z tego samego materiału, przy ich szyciu stosowana jest ta sama technologia i są one wyposażone w identyczne zabezpieczenia jak produkty dla naszych zawodników. Gramy uczciwie, więc nie produkujemy podstawowych, okrojonych, modelowych linii kombinezonów, jak to ma miejsce w przypadku wielu marek.


 

Dlaczego 4SR nie stosuje twardych metalowych ochraniaczy zewnętrznych?

Od 2017 r. w kombinezonie umieszczane są ochraniacze z tworzywa na ramionach i kolanach, których rozwój działa od prawie 2 lat. Od pierwszych szkiców nacisk położono na maksymalną funkcjonalność i ergonomię tego elementu.Istniały tylko trzy rodzaje materiałów - materiały ferrytowe, tj. stal, carbon, sprężyste tworzywo sztuczne. Testując te ze stali, stwierdziliśmy, że z uwagi na fakt, że nie jest elastyczny to przekazuje energię kinetyczną do kombinezonu i potencjalnie może zranić motocyklistę. Test drugi z carbonem spowodował tylko częściową absorpcję energii z uderzenia i po uszkodzeniu zapewnił ograniczoną dodatkową ochronę. Test 3 wyraźnie pokazał, że elastyczne tworzywo sztuczne absorbowało energię kinetyczną po uderzeniu i zawsze powracało do pierwotnego kształtu.
Możemy bardzo łatwo używać ochraniaczy metalowych, jednak wszystkie ochraniacze stosowane w produktach 4SR muszą być poddawane testom obciążeniowym i żadne zabezpieczenia metalowe nie przeszły takich testów, a zatem nie mogą być stosowane w produktach 4SR.