Dlaczego warto kupić odzież kevlarową na motocykl?

Upadek przy dużej prędkości to zawsze niebezpieczne zdarzenie. Nikt nie chce doświadczyć podobnej sytuacji na motocyklu. Ale jest również jasne dla wszystkich, że może się to zdarzyć i dlatego dobrze jest być przygotowanym. Ponieważ ci, którzy są przygotowani, nie doznają urazów. Niektórych rzeczy uczymy się w szkole jazdy, a niektórych uczy nas życie na drodze lub na torze. Ale jeśli poświęcisz chwilę, możemy podzielić się z Tobą w poniższym artykule kilkoma interesującymi faktami ze świata inżynierii materiałowej zastosowanymi w praktyce. Być może jest to powód, dla którego zdecydujesz się zaktualizować swoją motocyklową garderobę i przygotować się na sytuacje, które nie umkną nawet najbardziej doświadczonym motocyklistom.

Obecnie zespoły naukowe na całym świecie rywalizują o to, kto wymyśli najbardziej oryginalną aplikację opartą na nanotechnologii. Zaskakujące jest jednak to, że najlepszym materiałem na odzież motocyklową wciąż pozostaje naturalny materiał - skóra. Ciekawe, gdzie inżynierowie się pomylili, prawda? Ale spójrzmy prawdzie w oczy. Skóra jest doskonałym i super wytrzymałym materiałem, ale to prawda tylko wtedy, gdy podejście do rozwoju i produkcji końcowego elementu odzieży motocyklowej jest idealne. Skórzana kurtka motocyklowa lub kombinezon motocyklowy mogą być piękne, mogą nawet być przystępna cenowo, ale jeśli nie jest dobrze przemyślana i odpowiednio dopasowana, nie będzie dobrze działać. Zwłaszcza w sytuacjach, których doświadczysz z pierwszej ręki, gdy asfalt "ustawi przed tobą lustro". W 4SR, przez lata pracy z profesjonalnymi zawodnikami, którzy doświadczają wypadków niemal w każdy weekend wyścigowy, nieustannie dążymy do doskonalenia wszystkich elementów naszej skórzanej odzieży motocyklowej, aby była jak najbezpieczniejsza dla zawodników i przeciętnego użytkownika w ruchu drogowym. Możesz na przykład przeczytać więcej o opatentowanym szwie 4SR.

Istnieje jednak wiele sytuacji, w których nie docenisz w pełni odzieży skórzanej na motocyklu. Na przykład podczas upałów, krótkich przejażdżek lub gdy musisz funkcjonować w bardziej formalnym ubraniu bezpośrednio po jeździe. Jednak jazda na motocyklu w tanich ciuchach i bawełnianej bluzie to już nie obowiązek, a raczej lekka głupota. Mamy jednak dla Ciebie rozwiązanie...

Słyszałeś o Kevlarze? Najwyraźniej tak.

Od czasu do czasu nawet nam, motocyklistom, dopisuje szczęście i z laboratorium wydostają się zaskakująco przydatne wieści. Tak było w 1965 roku, kiedy polifenylenotereftalamid pojawił się w rękach geniusza w białym płaszczu. Nazwijmy go Kevlar®. Ze względu na swoje unikalne właściwości znalazł zastosowanie w wielu dziedzinach. Jest mocniejszy i lżejszy od stali, odporny na ścieranie i zachowuje swoje właściwości nawet w bardzo wysokich temperaturach. Na przykład w temperaturze 160°C traci mniej niż 10% swojej wytrzymałości - ale dopiero po 500 godzinach. W tej temperaturze wszelkie inne konkurencyjne włókna już by się stopiły lub przestały istnieć. Gdy pomyślimy o mechanice upadku z motocykla, a następnie ślizganiu się po asfalcie, właściwości włókien Kevlar są dokładnie takie same. Ponieważ jest to znane od czasów prehistorycznych myśliwych i ich praktyk rozpalania ognia. Tarcie motocyklisty o asfalt generuje ciepło. A Kevlar jest zasadniczo odporny na ciepło...

Dla potrzeb odzieży motocyklowej Kevlar® jest zatem bezkonkurencyjny. Powierzchnie styku nagrzewają się do ponad 200 °C podczas upadku i późniejszego poślizgu. Dlatego na skórze motocyklisty mogą powstać oparzenia drugiego stopnia bez uszkodzenia zewnętrznego materiału odzieży. Nawet w takiej sytuacji stabilny temperaturowo Kevlar nie traci swojej wytrzymałości.

W 4SR postanowiliśmy zaoferować naszym klientom alternatywę dla skórzanej odzieży motocyklowej, która jest zarówno funkcjonalna, jak i bardzo bezpieczna. Właśnie dlatego w naszym sklepie internetowym można zobaczyć naszą ofertę kevlarowych bluz i kevlarowych dżinsów. Bluzy wykonane są z jednowarstwowej tkaniny składającej się w 60% z kevlaru i w 40% z bawełny. Każdy ze składników mieszanki pełni ważną rolę. Kevlar, jak przeczytałeś powyżej, jest odporny na temperaturę. Jest również do 5 razy bardziej wytrzymały na rozciąganie niż stal o tej samej wadze. Dzięki temu jest również niezrównanie odporny na rozerwanie lub przecięcie. Dzięki bawełnie materiał pozostaje oddychający i lekki. A 4SR sprawia, że bluza jest bezpieczna i niedroga. Również w przypadku jeansów motocyklowych 4SR zastosowano Kevlar® firmy Dupont. Jeansy są wyposażone w zestaw ochraniaczy Safe Tec z najwyższym certyfikatem bezpieczeństwa > Level 2 T+. W przypadku ochraniaczy kolan w jeansach motocyklowych 4SR Kevlar jesteśmy dumni, że możemy zaoferować naszym klientom opatentowany system mocowania ochraniaczy kolan, który zapewnia, że ochraniacz jest zawsze we właściwym miejscu w każdej pozycji.