Kevlar

Kevlar jest najsilniejszym z powszechnie dostępnych i użytecznych materiałów. Jedynie
kosmiczne włókna przyszłości pozostawiają go za sobą.
Źródło: Encyklopedia chemii przemysłowej Ullmanna
Kevlar® sublimuje w 450 ° C i to wystarczy. Nawet przy wysokiej gorączce ciało motocyklisty jest dalekie od tej temperatury. Zwykle jest prany w 40 ° i nawet jeśli chcesz myć w zbiorniku ciśnieniowym elektrowni jądrowej (300 ° C), Kevlar może to zrobić.W kwestii odporności na temperaturę wnioski są jeszcze jaśniejsze. Niektóre włókna nie przetrwają nawet rutynowej konserwacji, takiej jak prasowanie.
Źródło: Encyklopedia chemii przemysłowej Ullmanna
Dla naszych potrzeb Kevlar® jest absolutnie nie do pobicia. Powierzchnie stykowe po upuszczeniu i późniejszym poślizgnięciu nagrzewają się do ponad 200 ° C. Dlatego na skórze mogą wystąpić oparzenia drugiego stopnia bez uszkodzenia zewnętrznego materiału odzieży. W takiej sytuacji tylko żaroodporny kevlar nie traci siły. Włókna na bazie polietylenu lub polipropylenu są zagrożone tylko w obecności gospodyni domowej ze źle wyregulowanym żelazkiem, nie wspominając o temperaturze spalin.
Spodnie obszyte ochronną warstwą Kevlar® od firmy DuPont do używania na motocyklu możemy śmiało polecić i nadal możemy nazywać je jeansami Kevlar, ponieważ ten nie do pobicia król włókien sztucznych zasługuje na nasz podziw. Następnym razem, gdy rozważysz zainwestowanie w swoje wyposażenie, nie tylko zadawalaj się, ile razy materiał jest mocniejszy niż stal, ale zapytaj, jak radzi sobie z temperaturami, na które może być często narażony.