Testy

Skóra 4SR z testem TÜV Rheinland

Ostatnio w Internecie pojawiło się twierdzenie, że skóra jest odporna na ścieranie przez 4.12s, a jeansy motocyklowe wykonane z różnych materiałów są bardziej odporne na ścieranie. Być może moglibyśmy porozmawiać o tym, jaką skórkę wykorzystano do „testowania”. Dzięki doświadczeniu naszych profesjonalnych kierowców pracujących w Moto GP, WSBK lub BSB wiemy, że to musi być kolejny ruch marketingowy. Skóra, z której wykonujemy produkty 4SR, wytrzyma znacznie więcej. Ale ile?

Postanowiliśmy to przetestować. Nie było nic łatwiejszego niż wysłanie produktów do testowania do niemieckiego centrum certyfikacji TÜVRheinland® i czekanie na wynik. Właściwie to nie było takie proste, ale to już inna historia.

    Wynik?
Na przykład delikatna, woskowana skóra, z której wykonujemy kurtki, przetrwała test zgodnie z EN 13595-2: 2002 8.82 s

Ale skóra, z której produkujemy kombinezony i spodnie, przekroczyła tę wartość. Test trwał 11,2 sekundy!

    Co to oznacza w praktyce?
Aby zakwalifikować się jako „Level” 1 lub 2, materiał produktu musi spełniać wymagania normy. Uwaga, nie mówimy tutaj o ochraniaczach umieszczonych w ubraniach. Test symuluje prędkość 8 m / s (28,8 km / h)
 

W przypadku oznaczenia Level 1, materiał musi być odporny na ścieranie przez 4s, w prostych słowach, aby można było sunąć na tyłku 32 m.
W przypadku oznakowania na Level 2 materiał musi być odporny na ścieranie do 7 s, w przeliczeniu na poślizg 56 m.

Jak wypadliśmy my? W kombinezonie 4SR możesz z łatwością sunąć całe 89,6 m! W najbardziej eksponowanych  miejscach, takich jak ramiona, łokcie i pośladki, używamy skóry w dwóch warstwach. Możesz nawet podwoić ten wynik.

Oznacza to również, że skóra jest i będzie najbezpieczniejszym materiałem, który można wykorzystać do produkcji odzieży motocyklowej, a nawet włókna mocniejsze niż stal nie będą temu materiałowi równe.
Ale może dodamy, że mówimy o skórze, której używamy w 4SR do robienia ubrań. Jak się okazuje, skóra skórze nie jest równa!