4SR ti poradí!

4SR doradzi

Wybór dopasowanego rozmiaru jest niezbędny

Niewłaściwy rozmiar może zepsuć wszystko. Niedopasowana odzież motocyklowa nie tylko nie wygląda dobrze, ale przede wszystkim nie spełnia w 100% swoich funkcji. Na przykład, jeśli ochraniacze na łokciach nie zostaną zamocowane we właściwej pozycji z powodu zbyt luźnego rękawa, mogą się przemieszczać co w przypadku upadku ich funkcja ochronna jest znacznie zmniejszona. Ubrania 4SR są przemyślane i zaprojektowane tak, aby nawet ciasny jednoczęściowy kombinezon był wygodny i nie ma powodu, aby rozważać większy rozmiar pod względem wygody.

  

Zadbaj o swoją nową skórę z miłością

Łatwo jest zakochać się w nowych ubraniach. Ale jak trwale zachować doskonały wygląd? Idealnie zetrzyj brud i owady wilgotną szmatką po każdej jeździe. Po usunięciu brudu pozostaw swoją odzież motocyklową do wyschnięcia unikając źródeł ciepła czy promieni słonecznych. Do ogólnego czyszczenia używaj wilgotnej miękkiej szmatki z mydłem do skóry. Po wysuszeniu potraktuj skórę balsamem lub produktem do pielęgnacji skóry. Jeśli słoneczna jazda zmieni się w mocną ulewę, skórę należy najpierw wysuszyć, a następnie potraktować balsamem lub środkiem do pielęgnacji skóry. Środki do mycia i konserwacji skóry można znaleźć w naszym sklepie internetowym.


 

Czego unikać?

Nie przechowuj ani nie susz odzieży w bezpośrednim świetle słonecznym lub przy źródłach ciepła. Szczególnie po oczyszczeniu, gdy skóra jest wolna od warstwy ochronnej, jest bardzo wrażliwa. Długotrwałe wystawienie na działanie promieni słonecznych może spowodować przebarwienia. Delikatna skóra często używana przez 4SR może zostać lekko uszkodzona poprzez szorstkie powierzchnie lub ostre przedmioty. Jeśli Twoja odzież została już uszkodzona, skontaktuj się z nami, a my postaramy się naprawić szkody. Pamiętaj także, że łączenie jasnych ubrań skórzanych z ciemnymi jeansami może powodować przebarwienia skóry.

Czy ona nie jest idealna?

Ponieważ skóra naturalna, z której wykonane są wszystkie wyroby skórzane 4SR, jest materiałem naturalnym, może różnić się wyglądem, elastycznością i strukturą wzoru. To sprawia, że jest wyjątkowa i nie powinna być postrzegana jako niedoskonała.


Dlaczego skóra a nie tekstyl?

To pytanie setek motocyklistów i nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dwie skrajności są jasne. Nagłówek = skóra, ekspedycja na Islandię = tekstylia. Pomiędzy nimi jest nieskończenie wiele wariantów, w których oba materiały mają swoje zalety i wady. Odzież skórzana jest bezpieczniejsza, a jeśli ma zaawansowany system wentylacji lub perforacji, nadaje się również na letnie upały. Tekstylną odzież motocyklową w kwestii wodoodporności chroni zastosowany materiał przeciwdeszczowy.

 

Wybierz ubrania z wysokiej jakości ochraniaczami!

Nie pozostaje nic innego jak się zgodzić, ale jak poznać tych dobrych? Obecny standard wymaga, aby każdy ochraniacz był oznaczony precyzyjnie zdefiniowaną tabelą. Oprócz oznaczenia standardu ukazuje piktogram motocyklisty i wynik testu. Liczba 1 lub 2 wskazuje poziom ochrony Poziom 1 lub 2. Najlepszy ochraniacz ma oznaczenie Poziom 2, T +, T-, gdzie T + i - wskazują, że ochraniacz spełnia najsurowsze kryteria nawet w wyższych i niższych temperaturach. Europejscy producenci protektorów nie ukrywają, gdzie testowano protektory, czego nie można powiedzieć o produktach imitujących. Często nawet nie zauważyli, że od 2012 roku ochraniacze są oznaczone tabelką informacyjną.