Hayden Gillim #69 - Mistrz MotoAmerica 2023 Steel Commander Stock 1000 1

Hayden Gillim #69 - Mistrz MotoAmerica 2023 Steel Commander Stock 1000

Kierowca fabryczny 4SR Hayden Gillim #69 został ogólnym zwycięzcą tegorocznego cyklu wyścigowego MotoAmerica w kategorii Steel Commander Stock 1000.

W tym roku do historii cyklu wyścigowego MotoAmerica 2023 wpisał się złotymi zgłoskami Hayden Gillim #64, jeżdżący dla zespołu Disrupt Racing (Suzuki GSX-R1000R), który dwoma zwycięstwami na torze COTA w Teksasie zdobył 50 punktów i tym samym został ogólnym zwycięzcą w kategorii Steel Commander Stock 1000.

Mamy nadzieję, że zwycięska kampania Haydona w tegorocznym MotoAmerica nie zakończy się tytułem mistrza w klasie 1000 ccm. Od 22 do 24 września będzie próbował zdobyć tytuł mistrza także w kategorii King of the Baggers na motocyklu Harley-Davidson Road Glide #79 (zespół Vance & Hines/Mission/Harley-Davidson) podczas wyścigów w New Jersey. Obecnie prowadzi w klasyfikacji generalnej z 215 punktami, wyprzedzając drugiego Jamesa Rispoliego #43 (Harley-Davidson Road Glide) z 213 punktami, który również jest kierowcą fabrycznym 4SR.

W kategorii dużych motocykli drogowych King Of The Baggers innym kierowcom w kombinezonach 4SR również szło świetnie. Jake Lewis #85 (Harley-Davidson Road Glide) zapewnił sobie 6. miejsce w klasyfikacji generalnej dzięki piątemu i szóstemu miejscu. Cory West #13 (Harley-Davidson Road Glide) nie ukończył żadnego z wyścigów i obecnie zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Cenne punkty do cyklu zdobył tym razem także Max Flinders #89 (Indian Challenger), który dzięki piątemu i siódmemu miejscu awansował na 12. pozycję w klasyfikacji generalnej. Żadna z kobiet startujących w tej kategorii nie została pominięta, Patricia Fernandez-West #87 (Harley-Davidson Road Glide) zajęła 14. miejsce w klasyfikacji generalnej po dziesiątym i jedenastym miejscu.

Patricia Fernandez-West #87 zajęła 14. i 15. miejsce w kategorii Super Hooligan na motocyklu Harley-Davidson Pan America, co przełożyło się na 28. miejsce w klasyfikacji mistrzostw.

W klasie Superbike Max Flinders #88 z zespołu Thrashed Bike Racing (Yamaha YZF-R1) zdobył punkty za dziesiąte i jedenaste miejsce, obecnie zajmuje 11. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Następne wyścigi cyklu MotoAmerica 2023 odbędą się od 22 do 24 września 2023 roku na torze New Jersey Motorsports Park.