96 Gloves

Motocyklista jeżeli już jeździ na ścigaczu, wcześniej czy później będzie chciał spróbować swoich sił na torze. Własnie tam zmierzają rękawice motocyklowe 96 Gloves. Z pomocą wielu głów, a w szczególności zawodników jednych z najbardziej prestiżowych zawodów World Superbike Championship - Kuby i Mateja Smrž, stworzyliśmy najlepsze czeskie sportowe rękawice motocyklowe. Obaj są spokojni o swoją pracę na tyle, że w rękawicach tych osiągają bardzo dobre wyniki.

Sportowe rękawice motocyklowe muszą być na tyle wygodne, że zawodnik nie czuje, że je ma. Jednocześnie wie, że mu nie spadną przy ewentualnym upadku.

Skóra

Skóra jest materiałem dostępnym w wielu gatunkach, grubościach czy technologii wyprawiania. Co jest najważniejsze dla rękawic? To ich odporność na ścieranie. Dlatego też 96-tki są wytworzone z Anilin Goat Skin w technologii Digital. Więc wysokiej jakości rękawice motocyklowe wytwarza się ze skóry koziej. Jest lepsza od skóry bydlęcej w tej samej grubości. Doskonale odporna na ścieranie a przy tym bardzo wygodna.

Nici

Aby rękawice motocyklowe były bardzo wytrzymałe oprócz skóry ważne są również nici. Dlatego też w rękawicach stosujemy nici kevlarowe. Są one bardzo pewne, przewyższają znacznie nici poliestrowe, nylonowe lub bawełniane dlatego, że przy kontakcie z asfaltem się nie przepalają.

 

Ochraniacze

Jednym z najlepszych materiałów na ochraniacze jest Carbon. Użyliśmy go do ochrony kostek i palców. Pod nimi jest pamięciowy ochraniacz Viscofoam. Ten jest również użyty do ochrony nadgarstka i krawędzi dłoni. Na rękę nachodzi długi manszet, również uposażony w materiał Viscofoam. Dłoń jest chroniona podwójną warstwą skóry, materiałem Viscofoam, tkaniną kevlarową oraz gumowym sliderem. Ten pomaga rozłożyć energię uderzenia na większa powierzchnię i minimalizować tym samym urazy.

Bezpieczeństwo

Ważnym elementem bezpieczeństwa jest połączenie palca małego z serdecznym. Przy ewentualnym upadku zmniejszone jest ryzyko uszkodzenia małego palca. Całe wnętrze rękawicy obszyte jest materiałem kevlarowym, który funkcjonuje jako druga ochrona, gdyby doszło do rozdarcia skóry. Oczywistym jest podwójne zapięcie co uniemożliwia zsunięcie się rękawicy.

Wygoda

Dla maksymalnej wygody użyliśmy zewnętrznych szwów a kształt rękawicy doskonale dopasowuje się do manetki. Na wewnętrznej stronie dłoni i palcach użyto materiału Grippy, który zwiększa przyczepność.

 
 

Nowości

27.06.2019 - Skórzane, sportowe spodnie motocyklowe ze sliderami, które umożliwią wam zajmowanie ekstemalnych pozycji na motorze bez jakiegokolwiek problemu. więcej »

27.06.2019 - Kochacie go i my to wiemy! Dlatego po raz drugi ulepszamy projekt dwuczęściowego kombinezonu Neon. Model 2019 RR Evo III. więcej »

18.03.2019 - Do szerokiego grona zawodników 4SR For Street Racing w tym roku dołącza dwukrotny mistrza świata w 125cc i 250cc oraz były zawodnik MotoGP, Hiszpan... więcej »

Więcej nowości